FOTO/”Gjaku për Çlirimin e Atdheut nuk mund të bëhet ujë”, çfarë bëri Meta me rastin e 75-vjetorit të Çlirimit

Ndaje

Presidenti Ilir Meta ka nderuar me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” organizatën e Veteranëve të LANÇ.

Ka qenë vet kreu i shtetit ai që ka bërë të ditur lajmin dhe ka postuar dekoratën, ndërsa vjen me një mesazh të qartë në “Facebook” se; “Gjaku për Çlirimin e Atdheut nuk mund të bëhet ujë!”.

“Të dashur miq, Kam kënaqësinë të ndaj me ju vendimin tim për të nderuar, në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, Organizatën e Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare, me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”. Gjaku për Çlirimin e Atdheut nuk mund të bëhet ujë! 🇦🇱”, shkruan Meta.

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje