‘Shpërndarje të Parlamentit nëse do ishte në vendin e Metës’? Berisha nuk heziton të japë përgjigje të hapur

0Shares
0

Ish-kryeministri Berisha ka zbuluar nëse mes presidentit Ilir Meta dhe tij është folur për shpërndarjen e parlamentit.

Berisha për gazetarët jashtë presidencës tha: “Nuk kam folur. Unë absolutisht do ta kisha shpërndarë. Ky parlament nuk mund të mblidhej kurrë pa shpallë gjëndje të jashtëzakonshme sepse parlamenti është në thyerje flagrante të Kushtetutës”

Kujtojmë se Presidenti Ilir Meta u takua këtë të mërkure në orën 12:00 me ish kryeministrin Sali Berisha, në cilësinë e ish Presidentit, në vijim të turit të konsultave që kreu i shtetit ka nisur për të diskutuar për krizën ku ndodhet vendi, situatë që ai e ka quajtur dramatike.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje