Replikat vijojnë, Meta i kthehet Ramës: Nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën

Kanë vijuar replikat ne distance mes kryeministrit Edi Rama  dhe Presidentit Ilir Meta, lidhur me debatin e fundit për anëtarët e Kushtetutues.

Pas deklaratës se Ramës, mengjesin e sotëm, ka reaguar presidenti përmes një postimi në facebook, ndërsa publikon një video, në të cilën nënvizon prerë se Gjykata Kushtetuese është vija e kuqe e cila nuk mund të preket.

Unë nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, boll janë tallur me Kushtetutën e Republikës të Shqipërisë që u votua me konsensus, te gjykata Kushtetuese vija është e kuqe, dhe është e kuqe flakë” shprehet Meta në videon e postuar në facebook.

Publiée par Ilir Meta sur Samedi 16 novembre 2019

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje