Kajmaku kërkon lirinë nga arratia, policia sekuestron celularin e nënkryetarit të Bashkisë Vorë

Ndaje

Ish- kryetari i bashkisë Vorë, Agim Kajmaku ka apeluar masën e sigurisë ‘ arrest me burg’. Masa ‘arrest me burg’ për Kajmakun është dhënë në mungesë, ish- kryebashkiaku u shpall në kerkim pak ditë më parë.

Kajmaku eshte vënë nën hetim nga Prokuroria e Tiranës për 3 akuza dhe tashmë ndaj tij ka edhe një masë sigurie “Arrest në burg” në mungesë.

Akuza që rëndon mbi Kajmakun është ajo e shpërdorimit të detyrës, falsifikimit të formularëve, dhe ushtrimit të funksioneve pas dhënies fund të detyrës.

Ndërkohë mësohet se nënkryetarit të bashkisë së Vorës, Gentian Picarit, i është sekuestruar telefoni pak ditë më parë.

vijon..

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje