Përplasjet/Vorpsi dhe Xhaferllari paraqiten të dyja në Gjykatën Kushtetuese

0Shares
0

Një ditë pas dekretimit nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, Marsida Xhaferllari i është drejtuar mëngjesin e sotëm Gjykatës Kushtetuese.

Por nga ana tjetër, si pasoje e ngërçit të krijuar dhe Arta Vorpsi, e vetëbetuara si anëtare, është paraqitur gjithashtu ne institucion, duke krijuar keshtu një si beteje mes të dyjave se kush do të qëndrojë në Gjykatën Kushtetuese.

Anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi u betua dje tek noterja duke shmangur ceremoninë zyrtare para Presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit shfaqi rezerva për emrin e saj. Emri i saj çoi në përplasje në distancë mes Presidencës dhe KED-së, ndërsa përfaqësuesit e tyre treguan gishtin e fajësisë  tek njëri tjetri.

Kujtojme se Kuvendi sot do të mbaje nje seancë të veçantë, për Marsida Xhaferllarin.

vijon…

//DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje