Deputetja e opozitës së re thyen kodin e etikës, vjen me fustan dhe shpatull jashtë në Kuvend

Pas Kujtim Gjuzit, i cili  është kritikuar shpesh nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, për veshjen e tij me xhup e xhinse, radha vjen dhe per një deputete tjetër nga radhët e opozitës.

Deputetja e opozitës së re, Elda Hoti, tërhoqi vëmendje sot në seancë plenare, me veshjen e saj jashtë kodit të etikës. Ajo u shfaq në foltoren e Kuvendit me një fushatë nën gju, por me shpatullën jashtë, gjë e cila nuk lejohet nga kodi i etikës.

Deputeti paraqitet me veshje zyrtare në përshtatje me funksionin që kryen. Për qëllim të këtij neni, veshja e deputetit duhet të përmbushë standardet e profesionalizmit dhe të modestisë, pa u bërë shkak debati dhe tërheqje vëmendjeje nga publiku”, shkruhet në nenin nr.8.

Kodi i Etikës është miratuar nga Kuvendit, kur PD dhe LSI ishin në seancë plenare, por duket se deputetët e opozitës së re nuk janë të informuar për këto “detaje”.

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje