KLP shpall sot listën me pikët për Kryeprokurorin e ri

Ndaje

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të shpallë sot pikëzimin e tri kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm.

Një ditë më parë Këshilli intervistoi në seanca të ndara tre kandidatët, Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela, ku dhe u pyetën nga përfaqësues ndërkombëtarë.

Tri kandidatët paraqiten platformat e tyre dhe më pas iu përgjigjen pyetjeve të anëtarëve të KLP për çështje të ndryshme për menaxhimin e punës në Prokurorinë e Përgjithshme.

Pas kësaj faze në mbledhjen e orës 11, KLP ka njoftuar se do të bëjë renditjen e kandidateve. Më pas lista do ti dërgohet për votim Kuvendit.

Në rast se asnjë kandidat nuk merr 84 vota, atëherë automatikisht Prokuror i Përgjithshëm do të zgjidhet ai që është renditur i pari.

vijon..

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje