Asnjë provë për lobime ruse, Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur vetëm për falsifikim formulari

Ndaje

Prokuroria e drejtuar nga Arta Marku ka vendosur të çojë si të pandehur kreun e opozitës Lulzim Basha.  Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për çështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e dërguar dosjen në gjykatë.

Akuza pretendon se Basha akuzohet për falsifikim të vulave, stampave apo formularëve. Prokuroria nuk ka gjetur asnjë provë që të vërtetojë pretendimet e ngritura nga Edi Rama dhe mazhoranca e tij, që sollën edhe nisjen e këtyre hetimeve.

Gjithashtu hetimet janë mbyllur edhe ndaj ish-sekretarit të përgjithshëm, Arben Ristani dhe shefit të financës Ilir Dervishi, ndërsa dosja është dërguar në gjykatë po për të njëjtën akuzë.

//DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje