DOKUMENTI/Del rezultati përfundimtar nga zgjedhjet, Vetëvendosja siguron 32 deputetë, e dyta LDK

Ndaje

Pas disa javësh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në Kosovë.

Vetëvendosje ka siguruar kështu 32 deputetë, ndërsa LDK-ja 29. Ndërkohë Nisma Socialdemokrate me AKR-në dhe PD-në, mbeten përfundimisht jashtë Kuvendit të Kosovës.

Në faqen zyrtare të KQZ-së, janë publikuar emrat dhe numri i votave që ka marrë secili kandidat për deputet.

Do të duhen ende ditë për të pritur krijimine qeverisë së re, pasi LDK dhe VV janë ende në negociata dhe diskutime për pozicionet.

Ketu i gjeni dokumentat për te gjitha rezultatet

KQZ shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit Prishtinë, 7 nëntor 2019 – Komisioni Qendror i…

Publiée par Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sur Jeudi 7 novembre 2019

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje