Aksidentoi për vdekje të moshuarin dhe u largua, kapet adoleshenti në Lushnjë

Ndaje
Foto Ilustruese

Policia ka arrestuar një 18-vjeçar, i cili ka aksidentuar për vdekje një të moshuar dy ditë më parë në Divjakë. Policia ka vënë në pranga shtetasin A.Xh, , banues në Lushnje.

Ai akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”,  ”Drejtimi i automjeti në mënyrë të pa rregullt” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Aksidenti për të cilën akuzohet i riu u regjistrua me 4 nëntor, ku si pasojë e tij humbi jetën shtetasi N.P, 88 vjeç dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për shtetasin  B.A, 16 vjeç, banues në Lushnje për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje