VIDEO/Momenti kur ndodh shpërthimi i fuqishëm në pikën e karburantit në Fier

Një shpërthim karburanti paraditen e sotme në Fier solli panik te qytetarët. Nga videot e para,  duket se shpërhimi ka qenë i fortë, ndërsa më pas shtëllunga të mëdha tymi janë shpërndarë në të gjithë zonën.

Shpërthimi raportohet se ka ndodhur mesditën e sotme në një pikë karburanti në Portëz të Fierit, në pronësi të shtetasit me iniciale S.M. Pika e gazit ka shpërthyer si pasojë e një shkëndije të shkaktuar gjatë mbushjes së një bombule gazi. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale.

Flakët e zjarrit ishin neutralizuar në kohë nga punëtori, por edhe ndërhyrja në kohë e forcave zjarrfikëse ka vënë nën kontroll situatën.

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje