VIDEO/”Agim Kajmaku fytyra e Ramës”, reagon Basha: Zgjidhja e vetme t’i kthejmë qeverisjen shqiptarëve

Ndaje

Kryetari i opozitës Lulzim  Basha ka reaguar së fundmi lidhur me shkarkimin e Agim Kajmakut, pas disa muajve kembengulje nga PD,e cila e faktoi dhe me dokumenta.

Basha, nga selia blu, tha se ky vendim i KQZ-së tregon se krimi është fytyra e vërtetë e Edi Ramës

“Agim Kajmaku është pasqyra e radhës se me kë qeveris ai, është poshtërim për PS-në që nuk nxjerr dot një kandidat jo të lidhur me krimin. Është poshtërim për shqiptarët që shkëlqejnë kudo në botë po në vendin e tyre udhëhiqen nga kriminelët.

Ka qenë një skemë e mirëmenduar e Edi Ramës për ti dhënë pushtetin krimit. Duhet ti japim fund kësaj përmes zgjedhjeve të parakohshme për të gjithë shqiptarët”, u shpreh Basha gjatë fjalës së tij të shkurtër për gazetarët.

vijon…

LIVE – Komunikim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 1 novembre 2019

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje