LAJMI I FUNDIT/ Alarm për bombë te ambasada çeke në Tiranë

Ndaje

Një alarm për bombë në ambasadën ceke në Tiranë ka vënë në lëvizje policinë sot pasdite. Disa dhjetra forca policie kanë rrethuar ambasadën dhe kanë kontrolluar me qen antiekspliziv zonën dhe zyrat.

Alarmi ka ardhur nga një telefonatë anonime dhe policia nuk ka gjetur gjurmë eksplozivi. Dyshimet janë për një alarm të rremë.

Ambasadat kanë disa kohë që janë në debate me ministrinë e Brendshme se kush do të rujaë ambasadat pas një vendimi të qeverisë që ato të ruhen nga një shoqëri publike dhe jo policia.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje