“Më kanë kërcënuar me jetë”, Rudina Hajdari kërkesë Ruçit: Merr masa para se të kemi një viktimë

Zhvillohet sot seanca parlamentare, e cila sigurisht ka nisur me debate dhe deklarata të forta nga deputetët aktualë.

Ka qënë deputetja Rudina Hajdari e cila ka deklaruar në Kuvedin e Shqipërisë është shprehur se është kërcënuar.

“Nuk mund të ndodhë sot që një deputet të kërkcënohet, është e papranueshme që një femër të kërcënohet. Kam pasur raste që kanë ardhur në zyrën time dhe më kanë këcënua. Merrni masa para se të kemi një viktimë.”,-eshte shprehur ajo.

Hajdari kërkoi nga Ruçi, t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së saj për të marr masa sa i takon sigurisë së ambjenteve si në Kuvend ashtu edhe në kryesi.

Sot në Seancë Plenare pritet të diskutohen çështje të evidentuara nga zgjedhësit në kuadër të procesit të reformës zgjedhore.

KB/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje