U emërua 6 ditë më parë drejtor burgu në Vlorë, gjykata e dënon me 6 muaj burg

U emërua 6 ditë më parë si drejtuesi i burgut të Vlorës, ndërsa sot dënohet me 6 muaj burg.

Ishte ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj që e emëroi Egon Velajn më 17 tetor në krye të burgut të Vlorës pak ditë më parë.

Egon Velaj u dënua nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë me 6 muaj burg në një seancë të zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Trupi gjykues me prokuror Anton Pali, gjyqtare Atalanta Zeqiraj, kane dënuar Velajn me akuzën e shpërdorimit të detyrës gjatë kohës kur ka ushtruar detyrën e drejtorit të Aluiznit.

I pandehuri nuk ka qenë i pranishëm në seancë, ndaj gjykatësja i ka kërkuar avokatit të tij të deklarojë vendndodhjen e Velaj.

K.B/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje