VIDEO/Alban Skënderaj emërohet Ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri

Ndaje

Alban Skënderaj, kengetari i njohur shqiptar,  është emëruar si i pari ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri.

Këtë e bëri të ditur vetë Albani përmes një postimi në Instagram ku është shprehur se me këtë rast po ndihet i nderuar.

“Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane nNje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane“, ka shkruar Albani në Instagram Po të njëjtin postim Albani e shkroi edhe në gjuhën italiane ambasada e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi.

https://www.instagram.com/p/B37QzQ-H9Sn/

https://www.instagram.com/p/B36tJ-XgIQi/

KB/BDRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje