Historia e babait te Kreshnik Spahise me shtetesine, postimi i Kreshnikut per datelindje

Ndaje

Sot për politikanin Kreshnik Spahiu është një ditë e veçantë.

Pasi babai i tij feston ditëlindjen dhe mbush plot 90 vite.

Spahiu ka zgjedhur ta urojë të atin duke treguar edhe një histori që i ka ndodhur kohët e fundit.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai shprehet se babait nuk i japin as shtetësi kosovare, as shtetësi shqiptare.

Në fund, politikani propozon të marr gjermanen, pasi atje ka më shumë mundësi.newsbomb.al

Statusi i plotë:

Babi im lindi dhe u rrit në Prizren,

45 vjet jetoi në Kosovë, 45 në Shqipëri,

Ka 11 vjet që kërkon shtetësinë e re kosovare,

Në Kosovë e refuzojnë dhe i thonë: “Je shqiptar”

Në Shqipëri i thonë: “Je kosovar”

Eja merr gjermanen o bab, sepse Berlini ta jep më shpejt se Hashimi / Gëzuar edhe 190 vjet

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje