Basha citon David Mc Allister, ja arsyeja!

Ndaje

Lideri i opozites Lulzim Basha citon eurodeputetit David McAllister ne lidhje me hapjen e negociatave me Shqiperine.  Je nder kritiket e situates ne Shqiperi dhe zyrtar imlarte i Merkelit ne Bundestag la kerkuar Srite jeshile për Maqedoninë e Veriut, dhe dritë jeshile të kushtëzuar për Shqipërinë

Postimi i Bashes:

Hapja e negociatave është interesi më i madh i Shqipërisë sepse do të sjellë një mbikëqyrje të shtuar nga BE për ndarjen e politikës nga krimi, zgjedhje të lira dhe të ndershme, barazi para ligjit dhe fund pandëshkueshmërisë.
Rruga e vetme përpara është përmbushja e kushteve të vendosura nga Bundestagu gjerman. 9 kushtet e Bundestagut janë udhërrëfyesi i daljes nga kriza dhe i afrimit të Shqipërisë me BE.
Mirënjohje familjes tonë politike Partisë Popullore Europiane për mbështetjen që i jep Shqipërisë dhe shqiptarëve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje