FOTO/Kështu zgjedh ta urojë veten për 45-vjetor Aurela Gaçe

Këngëtarja e mirënjohur Aurela Gaçe ka njoftuar permes një mesazhi inspirues se sot feston ditëlindjen e saj të 45-të.

Mes stërvitjes dhe me doreza në duar, Aurela ka shkruar disa fjalë inkurajuese të cilat  i ka shpendare pa hezituar me ndjekësit e saj.

Fituesja e dhjetra çmimeve ne festivale e kompeticione të ndryshme, tregon mes fjalish, se do të vazhdojë para pa u dorëzuar.

MESAZHI I SAJ:

Sot ,45 vjeç🙈😀💃.
Mund te kisha zgjedhur çdo lloj fotoje per kete dite, por kjo ,me “doreza” ne duar ,eshte simboli i te jetuarit per mua.

Keshtu, e djersitur, pa masken e perfituar nga grimi, duke luftuar per me te miren, per te realizuar veten , per te ndertuar gjithçka jam, me rrëzime e ngritje , …..keshtu i kalova keto 45 vjet….e tani ,pa i hequr “dorezat” nga duart , uroj te jem sa me gjate prane familjes time te shtrenjte.

Ky eshte I vetmi urim qe i bej vetes eshte, te jem ketu, te shoh femijet te rriten, të jem me vajzat ne hapat e veshtire e te bukur te jetes.
Te jem prane femijeve te mi, ashtu sic prinderit e mi ishin e jane me mua .
Kaq dua vertete🙏, vetëm jetë.
Po te kemi jete e shendet, pastaj te tjerat dihen…..”dorezat ” ne duar, e forca perpara 💪😅.

K.B./DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje