FOTO/Gjesti i Borchardt, politikania gjermane i ka dy fjalë: E padenjë për një ambasador

Ndaje

Gjesti i turpshëm i ambasadorit Borchardt ka sjellë reagime të shumta ku shumë prej njerezve publikë dhe jo vetëm e kritikojnë këtë veprim që nuk i shkon për shtat një diplomati.

Kujtojmë se Ambasadori ua beri me gisht të mesit, protestuesve të Astirti, ndersa gratë protestuese u shprehen me heret se do te firmosin peticion per shkarkimin e tij.

Pas reagimeve të qytetarëve dhe politikanëve vendas, kanë ardhur edhe reagime nga jashtë.

Politikania gjermane Doris Pack me një koment të saj në faqen e ish-deputetes Albana Vokshi shkruan se ky është një veprim i padenjë për një ambasador.

E padenjë për një ambasador.

Kush do t’ia thotë atij këtë gjë?!

Dhe kush do e bëjë që të ketë pasoja!?’, shkruan Doris Pack.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje