VIDEO/Drilon Hoxha flet hapur: Me filmin e parë kam blerë shtëpi, në filmin e dytë kam bërë shumë lek

Ndaje

Të jesh aktor në një vend si Shqipëria është sfidë më vete, pasi aktorët nuk suportohen aq sa e meritojnë financiarisht, por dhe moralisht.

Jane te shumte personazhe të njohur të cilët i hyjnë artit me shume per te permbushur deshiren e tyre dhe pasionet e tyre, por jo per ta pare veten gjate ne kete profesion.

Por, fati i ka buzëqeshur Drilon Hoxhës, një aktor i ri në moshë i cili tashmë ka realizuar dhe dy filma shumë të ndjekur.

Regjisori i dy filmave më të njohur të tij ‘Drejt fundit’ dhe ‘Dashuria s’mjafton’ gjatë një intervistë në emisionin ‘Mos i fol shoferit’ është shprehur se as babi i tij nuk e ka besuar dot shumën që ai fotonte nga rolet.

Por aktori me rolin e parë ka blerë shtëpi ndërsa me rolin e dytë i’a dha të atit për t’i vërtetuar atij të kundërtën.

“Me filmin e parë kam blerë shtëpi në filmin e dytë kam bërë shumë lek. Kur u mora në fillim me aktrim babi më thoshte çe do këtë profesion, aktorët rrijnë tek pedonalja dhe numërojnë 10 lekshat. Kur i dërgova babit lekët e filmit të dytë nuk i besonte që vinin nga kjo”– është shprehur Driloni.

https://www.youtube.com/watch?v=9hi4Pj6S5gg

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje