“Jashtë nga Shqipëria, Borchard”

Ndaje

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka kërkuar largimin nga vendi ynë, të ambasadorit të OSBE, Berndt Borchard, për gjestin e tij fyes ndaj shqiptarëve të dielën me gisht.

Jashtë nga Shqipëria, Borchard!Ky halabak, që guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptarëve! Ky që qepi gojen për votimet puniste të 30 qershorit. Ky që mbylli gojën për raportin e OSBE/-ODIHR për 30 qershorin. Ky që paturpësisht ndryshoi fjalën brenda natës për drogën, që mbuloi Shqipërinë. Ky që në 2008 i bëri duart flakë, kur duatrokiste shkatërrimin e Kushtetutës dhe zgjedhjeve.

Ky nuk është OSBE, ky nuk Evropa, ky është thjesht një individ i akaparuar. Presim tani që Edi Rama t’ia marrë përqafe gishtin, që ngriti Borchard dhe ti kërkojë atij ndjesë. Hë, jepi Edi, ç’pret?!”,-shkruan Vasili.

Jashte nga Shqiperia Borchard!!(VIDEO).Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.Presim tane qe Edi Rama t'ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç'pret?

Publiée par Petrit Vasili sur Lundi 14 octobre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje