Po kthehej nga dasma e vajzës, aksidentohet për vdekje shqiptari

Ndaje

Aksidenti tragjik i mori jetën një shqiptari 65-vjeçar në Itali, i cili ishte duke u kthyer nga dasma e vajzës të tij.

Identiteti i 65-vjeçarit shqiptar nuk është bërë publik.

Ai ndodhej në makinë me gruan dhe vajzën tjetër, ku mjeti me të cilin po udhëtonte u përplas me një veturë tjetër, duke lënë të plagosur drejtuesen e saj, ndërsa plagë mori edhe vajza e e tij.

Aksidenti i rëndë ndodhi në komunën Gioia Tauro në Kalabria.

Sipas informacioneve, për shkak të goditjes së fortë, një prej makinave doli nga rruga, ndërsa tjetra u bllokua në mes të saj.

Shkaqet e aksidentit mbeten të paqarta, ndërsa autoritetet kanë nisur punën për të zbuluar rrethanat e plota të ngjarjes.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje