Dëshmitë kontradiktore, Prokuroria urdhëron shoqërimin e Marsida Qatjas

Ndaje

Prokuroria e Kavajës ka lëshuar urdhër ndalimi për Marsida Qatjan, nënë e tre fëmijëve.

31-vjeçarja do të rimerret sërish në pyetje, pasi sipas organit të akuzës ka të dhëna kontradiktore në dëshmitë e saj dhënë për policinë e më pas për gazetarët.

Për  policinë Mardisa ka deklaruar se viktima Haxholli i kërkonte marrëdhënie seksuale, ndërsa për median ajo u shpreh se kishte vetëm marrëdhënie shoqërore më të.

Qatja gjithashtu tha për gazetarët se nuk ka lidhje me drogën dhe se në shtëpinë e saj nuk ka pasur kokainë, edhe pse nga provat e mbledhura nga policia rezultoi krejt e kundërta.

Ndërkohë në dëshminë e saj për hetuesit, ajo është shprehur se është përdoruese e kokainës.

Kujtojmë se në banesën e saj, një ditë më parë u vra Dritan Haxholli dhe u plagos efektivi i policisë së burgut Bledar Toçi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje