Tërmeti “shkund” Italinë, nisin evakuimet, panik tek qytetarët

Një tërmet me magnituë 4.0 të shkallës Rihter është shënuar në provincën e Catanzaro. Qytetaret e kanë përjetuar plot me ankth kete lekundje.

Si pasojë e lëkundjeve të tokës, njerëzit kanë dalë me urgjencë në rrugë për t’u strehuar nëpër makina.Megjithatë edhe pse lëkundjet ishin të forta, nuk kishte asnjë viktimë në njerëz por për siguri shkollat dhe zyrat janë mbyllur.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje