“Politika të mos hajë më shumë m… (ose të hanë po tu hahet), por të mësojë nga Kosova”

0Shares
0

Ish-ministri Ylli Manjani kërkon nga politika shqiptare që të mësojnë prej shembullit që Kosova na dha me mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare.

Në reagimin e tij, Manjani shkruan se Kosova na dha leksion demokracie, ku çdogjë e zgjidh me zgjedhje dhe pa zhurmë e shamata. Për Manjanin, Republika e Shqipërisë është turp e faqja e zezë.

Ja çfarë shkruan Manjani: 

Çfarë zgjedhjesh!
Çfarë demokracie!

Votim, numërim dhe rezultat brenda dit-natës.

As zhurmë, as shamata.

Kosova zgjedh demokratikisht në një sistem proporcional dhe me lista të hapura.

Kosova zgjidh krizën politike me zgjedhje, si çdo komb e edukuar demokratikisht.

Kosova, shtet i ri me kufizime absurde deri tek lëvizja e lirë është shembull demokracie!

Republika e Shqipërisë është turp e faqja e zezë!

Politika të mos hajë më shumë m… (ose të hanë po tu hahet), por të mësojë nga Kosova!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje