Numërohen mbi gjysmë milion: Vetëvendosje mbi 2 mijë vota më shumë se LDK

Ndaje

535 mijë vota janë numëruar në tërë Kosovën, duke nxjerr rezultatet preliminare.

Sipas të dhënave të deritanishme të publikuara nga KQZ, janë numëruar 67 për qind të votave dhe në epërsi është Vetëvendosje me rreth 2 mijë vota më shumë se LDK.

VV ka 138.362 vota, ndërsa LDK-ja ka 136.159 vota.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje