FOTO/Nisin sot aplikimet për lotarinë amerikane, risia e re që përfshihet në formular

0Shares
0

Aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021 nisin zyrtarisht sot. Ashtu siç kishte njoftuar Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një njoftimi në ‘Facebook’, aplikimet do të zgjasin deri më 5 nëntor.

Bëhet fjalë për më shumë se 4 javë kohë kur shqiptarët mund të aplikojnë për lotarinë amerikane. Ne udhëzimet që në pamë, keshillohet që aplikuesi te kete mbaruar ciklin e studimeve parauniversitare, 9-vjeçare dhe të mesmen, si kriter, dhe nga ana tjetër të ketë eksperiencë pune mbi 2 vjet.

Ndërkohë aplikuesi duhet te ketë ne vemendje risine e re, ate me pasaportën biometrike që futet për herë tè parë që në aplikim.

🇦🇱️ | Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00! Vazhdoni të na ndiqni në Facebook për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj. Këshilla ime e parë është që të hapni faqen tonë të internetit dhe të lexoni udhëzimet e këtij viti. Ato janë të përkthyera në shqip! Këtu mund t’i gjeni udhëzimet: https://bit.ly/2l7myjg”, ishte ky njoftimi i ambasadës amerikane pak ditë më parë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje