Ndërron jetë ish-presidenti i njohur francez

Ndaje

Ndërron jetë ish-presidenti francez Jacques Chirac. Mësohet se Chirac u nda nga jeta në moshën 86-vjecare.

Mediat  franceze konfirmojnë lajmin nga  burime familjare. “Presidenti vdiq këtë mëngjes në mesin e të dashurve të tij”, -pohoi dhëndri i tij, Frèdèric Salat-Baroux.
Ish-presidenti nderroi jete per shkak të problemeve shëndetësore. Ai madje ishte shkëputur nga jeta politike  publike.
Kujtojmë se në vitin 2005 ai pësoi një goditje në tru, pak para se të linte Pallatit Elize Elysiumin, ndërsa kaloi disa kohë në spitale. Vitet e fundit ai i kaloi në shtëpinë e tij në Paris bashkë me gruan, Bernadette.
Chirac ishte presidenti i Republikës Franceze nga 1995 deri në 2007, ish-kryebashiak i Parisit, kryeministër dhe president i Këshillit Evropian.
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje