“Duhej të ishte në burg”, Këlliçi për Veliajn: Milionat me Teatrin do jenë fundi i tij politik

Ndaje

Partia demokratike ka vijuar të vendosë ne qendër të denoncimeve dhe akuzave, kryetarin e Bashkise Tiranë, Erion Veliajn.

Në reagimin e tij të fundit, kreu i të rinjve të PD, ka rikujtuar dhe njëherë se kryebashkiaku duhet të përgjigjet për problemet e shkaktuara në kryeqytet, duke filluar me çështjen e Ardit Gjoklajt, mungesën e ujit dhe deri tek pastrimi i para e me ndertimet pa lejë.

REAGIMI I BELIND KELLICIT

Erion Veliaj duhet te ishte ne burg per vrasjen e Ardit Gjoklajt! Erion Veliaj duhet te ishte prapa hekurave per vjedhje e korrupsion. Erion Veliaj u rriti cmimin e ujit qytetareve, ndersa rubinetet jane thare. Erion Veliajt i duhet termeti vetem per vjedhjen e rradhes.

Pasi u zhduk ne Londer me leket e atyre me te cilet pastron parate me kullat ne Tirane gjate diteve te termetit, sot kerkon te beje rolin e kllounit si shpetimtar. Ne fakt pas kesaj fytyre te shtirur, fshihet perpjekja per vjedhjen e rradhes, fshihet ankthi per pushtetin qe po i rreshket nga kembet dita dites. Bashke me pushtetin, Erion Veliaj e di mire qe humbet dhe lirine dhe shkon prapa hekurave.

Fytyra e vrerosur e Erion Veliajt sot, tregonte deshperimin nga kushtet e Bundestagut, nder te cilat dhe ligjshmeria e votimeve fasade te 30 qershorit. Mashtruesi serial e ka humbur qetesine, sepse pastrimi i parave qe po kryen ne Tirane dhe milionat e mbetura peng me Teatrin Kombetar, do te jene fundi i tij politik!

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje