Genc Pollo: Maqedonia po miratohet pa kushte, Shqiperia beri hapa pas

Ndaje

Ish deputeti Genc Pollo dhe nje nder njohesit e mire te politikave te integrimit ka komentuar rezoluten e mazhorances parlamentare gjermane per hapjen e negociatave me Shqiperine.

Ai thote se Shqiperia nuk mund te vecohej nga Maqedonia nderkohe qe shtimini kushteve do te thote se Shqiperia ka bere hapa pas.

Komenti i Pollos:

Vendimi pozitiv në parim i Grupit Parlamentar CDU/CSU. Shqipëria nuk mund të lihej vetëm e as të veçohej krejt nga Maqedonia. Por 9 kushtet që të hapen praktikisht negociatat, perfshi edhe ato të rejat pêr votimet e 30 tetorit, dëftojnë se kemi bêrë hapa prapa. Maqedonia po miratohet pa kushte.

Vendim pozitiv në parim i Grupit Parlamentar CDU/CSU. Shqipëria nuk mund të lihej vetëm e as të veçohej krejt nga…

Publiée par Genc Pollo sur Mardi 24 septembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje