Në qendrën pritëse nuk dinin me hap as cadrën

Ndaje

Qeveria ka ngritur  një qendër pritëse të stadium Dinamo por banorët që shkuan atje kanë hequr më shumë se nga tërmeti për shkak të mungesës së kushteve.

Një nga personat që thotë se kaloi natën në këtë qendër pritëse thotë se atje nuk ka asnjë kusht.

“vetem cadra nuk kishte atje dhe nje cader qe ishte nuk dinin me e hap as banjo as drita ndricimi…isha vet personalisht dhe e kam gdhir bashk me familjen perjashta ne te ftoht…”, shkruan nje person me iniciale D.D

Policia e Shtetit njoftoi mbrëmë se ka hapur një pikë pritëse me të gjitha kushtet e emergjencës. “Një nga 6 Qendrat Pritëse të Hapura, e ngritur pranë stadiumit “Dinamo”, për të akomoduar njerëzit që mund të kenë nevoje për të kaluar natën, pas tërmetit ëra sot pasdite”, shkruan ne faqen e vete ministroa e Brendshme.

Një nga 6 Qendrat Pritëse të Hapura, e ngritur pranë stadiumit "Dinamo", për të akomoduar njerëzit që mund të kenë nevoje për të kaluar natën, pas tërmetit ëra sot pasdite

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 21 septembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje