Meta dorëzon raportin sekret, shumica e deputetëve nuk kanë çertifikatë sigurie

0Shares
0

Presidenti Ilir Meta iu jep fund të gjitha zërave që pretendonin se ai kishte gënjyer, lidhur me indiciet se mund të kishte djegie të godinës së Kuvendit në protestën e opozitës të paralajmëruar në 8 Qershor.

Presidenti i vendit Ilir Meta ka depozituar në Kuvend informacionin sekret, që i kishte dërguar SHISH lidhur me trazirat që mund të kishte në muajin Qershor, çka bëri që ai të vendoste shtyrjen e zgjedhjeve lokale.

Po pavarësisht se Meta ka dorëzuar dokumentet, Komisioni Hetimor për shkarkimin e tij, ende nuk është njohur me këtë material, pasi shumë prej anëtarëve nuk kanë certifikatë sigurie.

Ndërkohë kujtojmë se Komisioni Hetimor për shkarkimin ka miratuar me 7 vota pro dhe 2 kundër shtyrjen me dy muaj ta afatit të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje