Ftesa e OSBE/Basha jep përgjigje: Kriza nuk zgjidhet me një tryezë

Ndaje

Ka ardhur edhe përgjigja e kryedemokratit Lulzim Basha pas ftesës së OSBE-së për tryezen e diskutimit për reformën zgjedhore.

Ai theksoi se ende nuk i kishte shkuar ftesa, ndërsa shtoi se kriza të tilla politike nuk zgjidhen me këto tryeza.

Pyetje: Në tryezën e thirrur për Reformën Zgjodhore më datë 25…

Lulzim Basha: Kush ju tha që ka tryezë?

Pyetje: Ju ka ardhur ftesa zyrtare…
Lulzim Basha: Po ti shikojmë ftesat se ftesat bëhen javë për javë. Do t’i shikojmë, do t’i vlerësojmë, zgjidhja e krizës politike është prioriteti ynë. Natyrisht jemi të angazhuar edhe për reformën |Zgjedhore. Por, askush të mos ketë iluzione se zgjidhja e krizës politike kërkon shumë më shumë se sa një tryezë tjetër.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje