VIDEO/”4 vite nga hapja e negociatave”, Berisha nuk e ndal ironinë me Ramën: Ja ku i keni deklaratat…

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përdorur sarkazmën dhe ironinë ndaj  kryeministrit Edi Rama, duke i sjellë atij ndermend deklaratat e guximshme dhe te nxituara qe bente me bindjen se Shqiperise i ishin hapur negociatat.

Katër vite nga hapja e parë e negociatave me BE!” – Këtë titull ironik i ka vënë Berisha, shënimit të mëposhtëm:

Miq, këtu me poshtë keni deklaratat e Edvin Mafisë në katër vitet e fundit për hapjen e negociatave!

29 nëntor 2016 – Edvin Mafia iu tha shqiptareve nga Berlini: Negociatat u hapën pa kushte!

Në pranvere të 2017 në Tiranë: Negociatat hapen në vjeshtë!!

Në qershor 2018, e treta e vërteta: Negociatat u hapën pa kushte!!! Ceremoni madhështore, pritje zyrtare, miq të huaj, europarlamentarë dhe mori dekoratash për disa ambasadorë vendas dhe të huaj, që kontribuan në hapjen e negociatave! Lumë shampanje dhe fishekzjarresh për të festuar hapjen e negociatave!!!

13 shtator 2019, Edvin Mafia nga Berlini: Do ketë një lumë kushtesh, kushte të shumta, rroshin kushtet, rrofshin kushtet!!!

Kater vite nga hapja e pare e negociatave me BE! Miq, ketu me poshte keni deklaratat e Edvin Mafise ne kater vitet e fundit per hapjen e negociatave!-29 nentor 2016 Edvin Mafia iu tha shqiptareve nga Berlini:Negociata u hapen pa kushte!!- Ne pranvere te 2017 ne Tirane:Negociatat hapen ne vjeshte!!-Ne qershor 2018 e treta e verteta: Negociata e hapen pa kushte!!!!-ceremoni madheshtore,-pritje zyrtare, miq te huaj, europaralamentare dhe -mori dekoratash per disa ambasadore vendas dhe te huaj qe kontribuan ne hapjen e negociatave!-lum shampanje dhe fishekzjarresh per te festuar hapjen e negociatave!!!!- 13 shtator 2019, Edvin Mafia nga Berlini:do kete nje lum kushtesh, kushte te shumta, rroshin kushtet, rrofshin kushtet!!!! sb

Publiée par Sali Berisha sur Samedi 14 septembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje