Rruga Vlore- Sevaster u ndertua ne 2011, video tregon inagurimin

Ndaje

Ish kryeministri Berisha tha sot se rruga Vlore-Sevaster u inagurua ne vitin 2011 ndersa gjithe segmenti duhej te mbaronte ne vitin 2014. Berisha ka ripublikuar edhe nje video teksa inaguron kete rruge.

Postimi i Berishes:

Mashtrim i ri qesharak i Edvin Hajdutit!

-Ne vend se t’iu kerkoj te falur leberve, mburret me projektet e mia

Rindertimi i rruges Vlore – Sevaster filloi ne vitin 2011, ne pranvere te vitit 2013 kishte perfunduar ndertimi i veprave te artit dhe hapur traseja ne te gjithe gjatesine e saj. Rruga duhej te perfundonte ne fillim te vitit 2014. Por vjedhjet dhe abuzimet bene terkuz dhe shtyne per 6 vite perfundimin e saj. Dy dite me pare Edvin Hajduti paraqiti nje video te nje segmenti te kesaj rruge te perfunduar duke mashtruar dhe rrahur gjoksin me nje projekt te tjeter kujt.

Miq, ne 6 vite qeverisje ai nuk ka nisur dhe perfunduar as dhe nje projekt te tij pervec kulles falike Pleshi ne Korçe dhe Veleres se Gjushit ne Durres nderkohe qe jane vjedhur dhe shperdoruar se paku 4.3 miliard euro para te takspaguesve shqiptar.

Ata qe deshirojne mund te ndjekin ne videon e meposhtme kroniken per inaugurimin e rruges Sevaster-Kalivaç ne maj te vitit 2013 dhe te dhenat per rrugen Vlore-Sevaster qe ishte ne perfundim e siper por qe rregjimi i hajnave i Edvin Hajdutit e zvarriti per 6 vite perfundimin e saj! sb

Mashtrim i ri qesharak i Edvin Hajdutit!-Ne vend se t'iu kerkoj te falur leberve, mburret me projektet e…

Publiée par Sali Berisha sur Lundi 9 septembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje