Francezët i vënë përpara shqiptarët në fushë, por ka ende kohë

49
0

Kanë mjaftuar vetëm tetë minuta që Franca të shënojë kundër Shqipërisë në stad de France në Paris. Coman ka shënuar pas një aksioni të shpejtë të francezëve dhe që I zuri në qetësi mbrojtjene skuadrës shqiptare. Nderkohe ne minuten e 26 ka shenuar per se dyti Franca permes Zhiru.

Shqipëria ka luajtur 7 herë me Francën, ku veç atij suksesi 1-0 në Elbasan, falë golit të Kaçes, te rezultatet pozitive hyn edhe barazimi 1-1 në Francë në nëntorin e 2014-ës. Të dyja ndeshjet kanë qenë miqësore, ndërkohë që në 5-së përballjet e tjera, kuqezinjtë janë mposhtur.

26′ gol Zhiru, Franca 2-0

8′ GOL FRANCA 1-0/ Zhbllokohet sfida, Koman kalon në avantazh “gjelat

5′ Bare harkon nga e majta, provon Uzuni me kokë, jashtë kuadratit. Shqipëria ushtron presing në këto minuta.

3′ Franca fiton goditjen e parë nga këndi. Kroson Grizman, për Lengle, i cili provon me kokë, por topi shkon mbi traun e Strakoshës.

2′ Shqipëria e nis në sulm ndeshjen, teksa provon të rrezikojë me Baren, i cili harkon nga një goditje dënimi, por pa problem për kampionët e botës.

1′ Ka startuar me 7 minuta vonesë sfida për shkak të gafës me himnin shqiptar.

Formacionet:

FRANCA: Loris, Pavar, Varan, Lengle, Lukas, Toliso, Matuidi, Koman, Grizman, Lemar, Zhiru. Trajner: Didie Deshamp.

SHQIPËRIA: Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Mavraj, Hysaj, Ramadani, Abrashi, Roshi, Bare, Uzuni, Balaj. Trajner: Edoardo Reja.