“Shqipëria mos të ndahet nga Maqedonia e Veriut”, Lleshaj: Edhe ne kemi në hetim Llallën, meritojmë negociatat

Ndaje

Për të mos e ndarë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut, ku të dyja shtetet presin përgjigjen për hapjen e negociatave, ministri Lleshaj është përpjekur të barazojë ecurinë e reformave mes dy vendeve.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se rajoni nuk mund të ndahet. E ndërsa në Maqedoninë e Veriut përfundoi pas prangave Prokurorja Speciale për korrupsion, Lleshaj thotë se edhe në Shqipëri është në ndjekje ish-prokurori i Përgjithshëm, duke ju referuar  Adriatik Llallës. Keshtu, sipas logjikes se ministrit, as Shqipëria nuk duhet të ngelet prapa, pasi ka të njëjtën ngjarje si Maqedonia e Veriut.

Lleshaj: Edhe në Shqipëri është në ndjekje ish-prokurori i Përgjithshëm. Nuk dua ta ngatërroj vizitën e Ministrit me çështjet politike.

Deklaratat Lleshaj i bëri nga Pusteci ku pati një takim me homologun e tij maqedonas, Oliver Spasovski.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje