Kuvendi do të nisë punimet me 2 shtator, zbardhet agjenda e seancës së parë

Parlamenti  do të nisë punimet me 2 shtator. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka njoftuar mbajtjen e seancës së parë për këtë sesion të ri punimesh në orën 18:00 të së hënës.

Rendi i ditës
1. Hapja e Sesionit të V – të të Legjislaturës së IX–të të Kuvendit të Shqipërisë

2. Miratimi i procesverbalit të seancës plenare të datës 18.7.2019 (neni 44, pika 2 e Rregullores)
3. Njoftimi i projektligjeve të depozituara në Kuvend (neni 44, pika 3 e Rregullores)

4. Njoftimi/Miratimi i Programit të Punës së Kuvendit për periudhën 2 shtator – 18 tetor 2019 (neni 26, pikat 5, 6 të Rregullores, votim me shumicë të thjeshtë)

5. Njoftimi/Miratimi i Kalendarit 3-javor të punimeve të Kuvendit për periudhën 2 – 20 shtator 2019 (neni 27, pikat 3, 4 të Rregullores, votim me shumicë të thjeshtë)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje