FOTO/Ambasada amerikane publikon foton e 2-të historike mbi miqësinë SHBA – Shqipëri

0Shares
0

Ambasada amerikane në Tiranë ka sjellë në vëmendje sot një tjetër fotografi historike në kuadrin e përkujtimit të 230 viteve të Departamentit të Shtetit.

“Për më shumë se dy shekuj, Ambasadat, Konsullatat dhe diplomatët tanë në mbarë botën, kanë forcuar partneritetet dhe miqësitë tona, si dhe kanë nxitur zhvillim ekonomik botëror, – njofton amabasada. –  Përgjatë këtij viti, ne do të postojmë foto historike që përfaqësojnë diplomacinë e Shteteve të Bashkuara dhe miqësinë midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë.

Në këtë foto, Senatori amerikan John McCain takohet me ushtarakët shqiptarë që kanë shërbyer me forcat e Shteteve të Bashkuara në Afganistan dhe Irak. (prill, 2017, Tiranë, Shqipëri).

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje