Zbulohen katër emrat në garë për të zëvendësuar Valdrin Pjetrin

Ndaje

Katër emra janë propozuar për zëvendësimin e Valdrin Pjetrit si drejtues për qarkun e Shkodrës.

Në takimin që Rama po zhvillon me drejtuesit rajonal të Shkodrës janë propozuar Senida Mesi, Megi Ajtyresa, Astrit Beci dhe Zef Çuni.

Pas dorëheqjes së Pjetrit, mbetën vakante posti i kryetarit të Bashkisë dhe Drejtuesi Rajonal i Shkodrës.

Valdrin Pjetri u tërhoq nga marrja e detyrës së kryebashkiakut pas publikimit të dokumenteve kur rezultonte se kishte qenë vitë më parë i dënuar në Itali për shpërndarje narkotikësh. Këtë fakt, Pjetri nuk e kishte paraqitur në formularin e vetëdeklarimit, çka solli vendimin e largimit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje