Denoncimi/ “Kryeplaku në Krujë mbjell kanabis, mbrohet nga narkoshteti ”

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë ditën e sotme një denoncim të radhës për një rast të kultivimit të lëndës narkotike të llojit “canabbis sativa” në vend.

Në një postim në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Berisha ka ndarë me ndjekësit mesazhin e një “qytetari digjital”, banor në fshatin Noje në Krujë, sipas të cilit kryeplaku Haxhi Murati, së bashku me Policinë e Krujës, “po u mbrojn pushtetarve parcelat ne droge”.

Madje, më tej, denoncuesi shton se po ashtu Haxhiu mbjell kanabis, si edhe i vëllai dhe djali i tij, por “kto te ps e lejn kryeplak nga qe i ka mbledh vota rahman rrajes dhe sguxon kush ta largoj”.

Postimi i Berishës
Mos e prek, mbrohet nga narkoshtetit!
Ne Noje te Krujes policia e Edvin Droges dhe gjeneral Hashashit ruan plantacionet e pushtetareve me kanabis.
Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital. sb
pershendej dr.s berisha dua te denancoj ne fshatin e krujes ne noje kryeplaku Haxhi murati bashke me policin e krujes po u mbrojn pushtetarve parcelat ne droge ,kam denancu as i polic nuk ka hy ti prishe der tani .kryeplaku mbjell vet kanabis djali vet edhe vellai vet dhe kto te ps e lejn kryeplak nga qe i ka mbledh vota rahman rrajes dhe sguxon kush ta largoj .

Mos e prek, mbrohet nga narkoshtetit!Ne Noje te Krujes policia e Edvin Droges dhe gjeneral Hashashit ruan plantacionet e pushtetareve me kanabis.Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital. sbpershendej dr.s berisha dua te denancoj ne fshatin e krujes ne noje kryeplaku Haxhi murati bashke me policin e krujes po u mbrojn pushtetarve parcelat ne droge ,kam denancu as i polic nuk ka hy ti prishe der tani .kryeplaku mbjell vet kanabis djali vet edhe vellai vet dhe kto te ps e lejn kryeplak nga qe i ka mbledh vota rahman rrajes dhe sguxon kush ta largoj .

Publiée par Sali Berisha sur Mercredi 28 août 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje