LAJMI I FUNDIT/ Aksident tragjik, 2 te vdekur ne aksin Fier-Lushnje

Ndaje

Një aksident i rende rrugor me pasoje vdekjen e dy personave ndodhi në aksin rrugor Fier-Lushnje ne oret e para te mengjesit.

Nga përplasja e dy mjeteve ka humbur jetën njëri nga shoferët dhe një pasagjere, ndërkohë kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë  të ngjarjes së rëndë.

Njoftimi i policise:

Në datën 20.08.2019, rreth orës 02:20, në aksin rrugor Fier-Lushnje, në  fshatin Savër, është përplasur automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.Gj, 29 vjeç, banues në Pirrë, Lushnje, me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.T, 64 vjeç, banues në Rrapëz, Lushnje.

Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasi I.T dhe pasagjerja që ndodhej me të në mjet.

Po punohet për identifikimin e shtetases që ka ndërruar jetë. Eshtë shoqëruar shtetasi E.Gj dhe po kryen veprimet proceduriale për arrestimin e tij.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje