FOTO&VIDEO/ Qeveria i shemb lokalin Mihal Kokedhimes ne Porto Palermo

Ndaje

Restoranti “Panorama” i ngritur ne Porto Palermo dhe ne pronesi te Mihal Kokedhimes, pronarit qe terrorizoi turistet spanjolle i prish sot ne mengjes nga IKMT.

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njoftoi sot permes nje deklarate se vendosur të prishë bar-restorantin “Panorma” në Porto-Palermo, i ekspozuar publikisht pas një skandali të pronarit me disa turistë spanjollë dhe dy shoqëruesit e tyre shqiptarë.

Objekti rreth 2 mijë metër katror, i ndërtuar në një nga zonat më të bukura bregdetare të Shqipërisë, rezulton pa leje, ndërkohë që shfrytëzonte kundrejt pagesës edhe pjesën e plazhit.

Në këtë operacion, IKMT nuk ka hasur në kundërshtime të qytetarëve. Çdo veprim i saj ka qenë i koordinuar ngushtësisht me policinë e shtetit. Menjëherë pas përfundimit të këtij operacioni, IKMT do të vijojë punën në gjithë vijën bregdetare te vendit

“Panorma”… për pak brenda normave…

Publiée par Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT sur Mardi 20 août 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje