Rama reagon pas ndarjes nga jeta të Fatos Baxhakut

Ndaje

Kryeministri Edi Rama e përcjell me dhimbje ndarjen nga jeta të gazetarit të njohur Fatos Baxhaku.

Ai e konsideron gazetarin një njeri të mirë të librave e gazetarisë me një kuriozitet fëminor për natyrën njerëzore.
Reagimi i Ramës:

E pabesueshme, por fatkeqësisht jeta është edhe kjo, pa u zbutur një fije pikëllimi për Gjergj Xhuvanin, një tjetër mik i kohëve të vjetra, Fatos Baxhaku, njeri i mirë i librave e i gazetarisë së sojit më të mirë, që jetoi me një kuriozitet fëminor për natyrën njerëzore dhe me një dashuri pa zhurmë për brendinë e këtij vendi, sot e humbi betejën me sëmundjen cfilitëse…
Lamtumirë Baxhak!

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje