Jo më pritje të gjatë, patentat do të merren në dorë pas provimit! Ja në cilin qytet starton

Ndaje

Të gjithë që janë në prag të marrjes së patentës, apo ato që po planifikojnë ta marrin atë, e dinë më së miri se sa zgjat të marrësh kartonin. Plotë 15 ditë që është dashur të presin njerëzit të cilët e përfundonin kursin e teorisë  dhe praktikës, ndërsa prej më datën 15 gusht nuk do të jetë më lodhja dhe stresi i kësaj pritje pasi do të zgjasë vetëm 30 minuta për ta marrë atë.

DPSHTRR ka njoftuar se kartonat, dublikat, rinovimet apo hera e parë që pas marrjes së provimit është e mundur të tërhiqet vetëm për 30 minuta.

Ndryshim ky që do të nisë me Tiranën, e cila ëstë një prej bashkive që lëshon rreth 50% të patentave në total, por sigurisht që ky ndryshim do të vazhdojë edhe me qytetet e tjera ët Shqipërisë.

Gjithashtu DPSHTRR ka njoftuar se kjo procedurë e lehtësuar  720 herë në kohë, nuk do pasojë me tarifa shtesë.

“As mik, as bakshishe, jo privilegj por e drejtë për të gjithë!” shkruan DPSHTRR në njoftim.

POSTIMI I PLOTE 

Aplikon për kartonin, dublikat, rinovim apo hera e parë pasi ke marrë provimet? Nuk tallemi – e merr po atë ditë, pa ardhur 2 herë! 

Risia starton me Tiranën që lëshon ~45% e nr total! (kjo do ndihmojë që edhe me qytetet e tjera të ulim shpejt kohën!)

Paisjet e reja dhe sistemi eDM i gjithëpërditësuar, investime strategjike e të konsiderueshme të DPSHTRR, shpejtojnë shërbimin për qytetarin!

Në Nëntor 2018 ky proces vononte 15 ditë! Punuam, zhvilluam, programuam dhe riinvestuam nga të ardhurat që sot Tirana të shërbehet 720 herë më shpejt!

Në 2018-ën dy muaj u bllokua fare prodhimi, nuk kishte prokate, u bë torturë për qytetarët! Në 2019-ën deri sot asnjë ditë bllokim shërbimi!
As mik, as bakshishe, jo privilegj por e drejtë për të gjithë!
Oh se harruam! – PA TARIF EKSTRA! 😅😊🙌✌️🙏

🌟BREAKING NEWS! 🤗Personalizimi/Lëshimi i kartonit të ri të LejeDrejtimit (Patenta) nga 15 Gushti do realizohet në vetëm…

Publiée par Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor sur Lundi 12 août 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje