VIDEO/E zuri poshtë shtylla e basketbollit, vdes 19-vjeçari, arrestohet kryebashkiaku

0Shares
0

Një ngjarje e papritur ka ndodhur  në ishullin grek të Chios. Një 19 vjeçar ka humbur jetën pasi u zu poshtë nga shtylla e koshit të basketbollit.Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve 19-vjeçari nuk mundi të mbijetonte.

I riu ndërroi jetë pak pas mesnatës së të dielës, dhe ngjarja është shoqëruar me debate të forta mbi sigurinë e pushuesve.

E gjithë ngjarja ndodhi në një fushë basketbolli në oborrin e Daskalopetra, ku shtylla u shemb në tokë duke zënë poshtë të riun. Për ngjarjen policia greke ka arrestuar kryetarin e bashkisë së Chios, Manolis Vournos.Ai po mbahet në komisariat dhe do të dërgohet në Prokurori mëngjesin e sotëm.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje