Pirro Misha emërohet Drejtor i Bibliotekës Kombëtare

Ndaje

Kanë dalw vendimet e marra dje Këshilli i Ministrave. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar Pirro Mishën drejtor të Bibliotekës Kombëtare.

Vendimi i Këshillit të Ministrave:

Emërimi i tij vjen pas largimit të Persida  Asllanit, e cila kërkoi lirimin nga detyra e drejtores së Bibliotekës Kombëtare për arsye të vendimit të saj për t’u rikthyer në karrierën universitare, në përfundim të afatit ligjor që parashikon Ligji i Arsimi të Lartë dhe aktet e tij nënligjore për mundësinë e ruajtjes së vendit të punës në Institucionet e Arsimit të Lartë, për një periudhë maksimale prej 5 vjetësh dhe pa mundësi përsëritjeje.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje