Termet Peci ben protokoll enkas per veten, ja rojet e nderit per kryetarin e bashkise

Ish kryetari i Teoelenes, Termet Peci i loroi sot vendin kryetarit te emeruar Termet Peci permes nje ceremonie ne shkelje te protokollit te betimit te kryetarit te bashkise.

Fillimisht është konstituar Këshilli Bashkiak i Tepelenës. Ne ceremonine per kete rast kane qene të pranishëm deputetët e qarkut Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro, si dhe prefekti Astrit Aliaj.

Kreu i Bashkise, Termet Peçi mberriti ne ceremoni me kravatë ngjyrë vjollcë, raporton panorama, njesoj me ngjyrën e Partisë Socialiste. Nuk mund te themi ishte rastesore, apo zgjedhje e qellimte, si nje formë qe t’i shprehë mirënjohjen PS-së që e bëri kryebashkiak për herë të tretë.

Nderkohe qe ai betohej, pas shpines se tij, dy punonjës të policisë bashkiake qëndronin si truproja nderi me kostum ceremonial, diçka që ndodh për herë të parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje