Lirimi i Cakës, PD: Që krimi mos të jetë në pushtet, duhet arrestuar Edi Rama

Në një reagim të fundit, kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka dënuar lirimin e “të tmerrshmit” të Beratit, Lulzim Cakës.

Këlliçi shkruan se me Ramën, krimi është i plotfuqishëm, ndërsa ka kërkuar dhe arrestimin e kryeministrit për të çliruar Shqipërinë.

Që krimi të mos jetë i lirë dhe në pushtet, duhet arrestuar Edi Rama!

Nje tjeter ‘i tmerrshem’ u lirua dje nga qeveria e Edi Rames. Sot, per te mbuluar gjurmet e urdheruesit te vertete te ketij lirimi, bejne sikur arrestojne nje drejtor burgu, i cili neser do te lihet i lire. Prokuroria duhet te hetoje menjehere kush eshte urdheruesi i ketij vendimi dhe fijet lidhen ne te njejtin vend, si me cdo kriminel tjeter, tek Edi Rama.

Me Edi Ramen krimi eshte i plotfuqishem ne kete vend. Ai eshte ne parlament, eshte ne qeveri, eshte ne biznes, eshte rrugeve duke bere ligjin. Arrestimi i Edi Rames eshte clirimi perfundimtar nga krimi per Shqiperine”,-shkruan Kreu i FRPD-së.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje